بیانیه ای از استانداردهای حسابرسی مالی

این متن شامل 53 صفحه می باشد حسابرسی اجاره ها 1- این بیانیه گزارش از اجازه ها توسط موجر و مستأجر و استانداردهای حسابرسی را نشان می دهد. در این اظهاریه اجاره به عنوان توافق انتقال های به منظور استفاده از ملک، زمین، تجهیزات، ... برای مدت زمان مشخص تعریبیانیه ای از استانداردهای حسابرسی مالی|50479050|wbn|
مشخصات مختصر و مفید این پست با عنوان بیانیه ای از استانداردهای حسابرسی مالیقابل مشاهده می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

این متن شامل 53 صفحه می باشدحسابرسی اجاره ها


1- این بیانیه گزارش از اجازه ها توسط موجر و مستأجر و استانداردهای حسابرسی را نشان می دهد. در این اظهاریه اجاره به عنوان توافق انتقال های به منظور استفاده از ملک، زمین، تجهیزات، ... برای مدت زمان مشخص تعریف شده است. همچنین شامل توافقهایی که به عنوان اجاره تعریف نشده اند مثل قرار داد ذخیره گرمایی برای تولید سوخت هسته ای نیز می باشد. ولی مواردی نظیر منابع طبیعی ( نفت، گاز، مواد معدنی ، چوب، .. ) و همچنین فیلمهای متحرک، بازیها، چاپ ... را شامل نمی شود.


2- این بیانیه نظریه شماره 5 APB گزارشی از اجاره ها در اظهاریه های مالی مستأجران) اصل شماره 7 APB ( حسابرسی اجاره ها در اظهاریه های مالی موجران) اصل شماره 18 APB (روش حسابرسی سرمایه گذاریها با سرمایه معمولی) اصل شماره 27 APB ( حسابرسی قراردادهای اجاره توسط سازندگان یا مالکان و گمان)، اصل شماره 31 APB ( تعهدات مستاأجران) را


3- این بیانیه با تنظیم قوانین اصل شماره 2 قابل اجرا است.


4- پیوست A زمینه ای از اطلاعات را نشان می دهد. پیوست B نتایج هئیت بررسی شامل فرضیات و دلایل قبول تعدادی از بندها و رد بقیه را نشان می دهد. پیوست D,C مربوط به حسابرسی احتیاجات موجر و مستأجر با توجه به این بیانیه می باشد و گزارش از قوانین مربوط به اجاره های معوقه در پیوست E آمده


تعریف اصلاحات


5-a) طرفین مرتبط در معاملات . یک کارخانه و متعلقات آن مالک، فعالیت اقتصادی ( همکاری...) ، سرمایه گذاری توسط سرمایه گذار حقوقی و کارمندان به شرطی که افراد حقوقی توانایی نفوذ روی اجرا و سیاستهای مالی طرف مربوطه را داشته باشند در اصل 18 APB تعریف می شوند. این نفوذ از طریق توسعه اعتبار مالی، سپرده، سند و ضامن انجام می شود.


b) دریافت اجاره . در تاریخ مورد توافق قولنامه نوشته می شود و توسط طرفین قرارداد امضاء می شود. اگر ملک توسط مستأجر در تاریخ قرار داد تصرف نشر دریافت اجاره به زمانی موکول می شود که ساخت ملک کامل شود و یا به تصرف مستأجر در آید.


C ) ارزش منصفانه ملک اجاره ای قسمت ملک در معامله توسط طرفین غیر مرتبط تعیین می شود. در زیر مثالهایی در مورد تعیین ارزش منصفانه ملک آمده است:


i) هنگامیکه موجر سازنده یا دلال باشد ارزش منصفانه ملک در زمان شروع قرار داد اجاره قیمت فروش آن خواهد بود. بنابراین تعیین ارزش منصفانه ملک با توجه به شرایط بازار در آن زمان تعیین می شود که ممکن است ارزش ملک کمتر از قیمت فروش و حتی کمتر از قیمت خود ملک باشد.


ii ) هنگامیکه موجر سازنده یا دلال نباشد ارزش منصفانه ملک در زمان شروع قرارداد معمولا قیمت خود ملک است و تعیین ارزش منصفانه با توجه به شرایط بازار در شروع اجاره خواهد بود. این امر نشان می دهد که ارزش ملک که ارزش ملک بیشتر یا کمتر از قیمت اصلی آن خواهد بود ( بند ( b ) 6 ) .


(d قراردا خرید اختیاری این ماده به مستأجر اجازه می دهد که به اختیار ملک اجاره ای را با قیمتی که کمتر از ارزش منصفانه است و در تاریخی که اختیار اعمال می شود خریداری کند.


(e تمدید اختیاری قرارداد این ماده به مستأجر اجازه می دهد که به اختیار مدت اجاره را با اجاره ای کمتر از اجاره منصفانه ملک در تاریخی که اختیار اعمال می شود تمدید نماید.


(f مدت اجاره مدت اجاره با شرایط زیر غیر قابل کنسل است: دوره ثابت اجاره بعلاوه (1) همه دوره هایی که تمدید اختیاری معامله انجام شود. (2) همه دوره هایی که تمدید اختیاری


(3) همه دوره های قرار داد خرید خرید اختیاری (4) همه دوره هایی که تمدید اجاره به اختیار موجر باشد.


و با شرایط زیر قابل کنسل است: (1) هنگامیکه اتفاق غیر قابل پیش بینی رخ دهد. (2) فقط با اجاره موجر. (3) زمانیکه مبلغ اجاره تغییر نماید. (4)


(g برآورد عمر اقتصادی ملک اجاره ای برآورد دوره باقی مانده در مدتی که ملک از نظر اقتصادی توسط افراد بیشتری استفاده شده


(h برآورد ارزش باقیمانده ملک اجاره ای برآورد ارزش منصفانه ملک اجاره ای در پایان مدت اجاره


(i ارزش باقیمانده تضمین نشده . برآورد ارزش باقیمانده ملک اجاره ای ( بند 5) که توسط مستأجر یا طرف سوم غیر مرتبط با موجر تضمین شده


(j حداقل مقدار اجاره . (i از دیدگاه مستأجر: هزینه هایی که مستأجر در ارتباط با ملک اجاره ای بایستی بپردازد. به هر حال سپرده ای توسط مستأجر برای پرداخت هزینه هایی مثل بیمه تعمیر و مالیات در ارتباط با ملک اجاره ای بایستی فراهم شود. اگر اجاره شامل قرارداد خرید اختیاری باشد فقط حداقل هزینه های اجاره ( بند5) و هزینه خرید گفته شده برای ملک را شامل می شود.


حداقل هزینه های اجاره شامل (a) حداقل هزینه های اجاره برای مدت اجاره . (b) سپرده ای که مستاجر برای ارزش باقیمانده ملک تا پایان مدت اجاره می پردازد. موجر می تواند مستأجر را برای خرید ملک در پایان مدت اجاره با یک مقدار مشخص ملزم کند. (c) مبلغی که مستأجر باید برای جبران خسارتمطالب دیگر:
📎مطالعه و بررسی اثر سلنيوم بر ارتقاء مقاومت به خشکی در دو رقم مختلف گندم (آذر2 و پيشتاز)📎بررسی و تعيين تغييرات حساسيت کانتراست با افزايش سن📎طراحی سایت و بخشهای مختاف آن و نرم افزارهاي مورد نياز در طراحي سايت📎ترانسفورماتورهاي قدرت و بررسی سیستم های انتقال و توزیع شبکه های هوایی و ایمنی و کاهش تلفات📎بررسی علل و عوامل جامعه شناختی و روان شناختی طلاق ، اثرات سوء، راههای پیشگیری و درمان طلاق📎بررسی مختصات جغرافيايي و موقعيت قرارگيري ايل بختياري و مسائل اجتماعي و انسانی،‌اقتصادي و سي📎بررسی اثرات عدم تعادل بار شبکه های توزیع و محاسبه تلفات توان و اثر کاربرد لامپهای پر بهره و📎معرفی فلزات و آلیاژهای غير آهني و خواص آنها📎هنر مینیاتور و رنگ در نقاشی مینیاتور و برگزاری نمایشگاه مینیاتور در آتن تغییرات هنر مینیاتو📎فیزیولوژی باکتریها، رشد و تکثیر، رده بندی، معایب و مزایای آنها و بررسی اثرات محیط بر باکتریه📎آشنایی با انواع و قطعات دیگ بخار و عیوب، عوامل خطر آفرین وسرویس های آن📎بررسي توانايي ها و قابليت هاي گردشگري امام زاده يحيي (ع) صائين قلعه📎بررسی آماری رابطه سبک های مدیریت و رضایتمندی شغلی (مدیریت رابطه مدار و وظیفه مدار)📎فرز کاری و انواع ماشین های فرز و ساختمان آنها و تیغه های فرز📎پیش بینی در مدیریت، مدلها و انواع شیوه های آن📎مالیات، انواع مالیات و قوانین آنها و اشخاص مشمول مالیات📎روش سیمپلکس و شناخت مبانی آن با حل یک مسئله نمونه و فرم های استاندارد و غیر استاندارد📎ثبت آثار در ایران و قانون حفظ آثار ملی و برخی آثار ثبت شده مانند تخت جمشید، گنبد سلطانیه و📎رسم ابزارها و نمودارهای کنترل کیفیت با استفاده از اکسل📎راه اندازی و مدیریت جامع کافی نت و آشنایی با نرم افزار های مورد نیاز📎مرمت، مرمت شهری ، تعمیر و نگهداری و سطح تراززیرپی و بررسی نشست پی در اثر سستی خاک📎انتگرالگیری، انتگرالهای مرکب و آشنایی با تئوری تابع پیچیدگی📎شیشه، انواع و تولید آن و شیشه فلوت، تاریخچه، شکل دهی، کیفیت، اثرات اقتصادی و ... آن📎انواع مواد و واماندگی و آشنایی با مفهوم تنش و انواع تنش و آزمایشگاه مقاومت مصالح📎ترانسفورماتور، شرکت ایران ترانسفو، فعالیتها، تولیدات، آزمایشگاه فشار قوی و سالن های آن